Zabawki dla szczeniąt

Choć zabawek dla szczeniąt dziś nie brakuje, to jednak nie wszystkie są bezpieczne. Przed zakupieniem zabawki dla psa w tym wieku warto pamiętać o jego niszczycielskich instynktach.

O ile dorosły pies często, nawet niszcząc zabawkę, nie będzie połykał jej elementów, o tyle szczenięta niejednokrotnie postępują inaczej. Z tego powodu zabawki dla psa w młodym wieku powinny być rozważnie dobierane.

Bezpieczny materiał

Choć zabawki pluszowe wyglądają słodko, to jednak pies powinien się nimi bawić pod okiem właściciela. O wiele lepsze będą zabawki dla psa z lateksu, ponieważ nawet połknięcie tego materiału będzie o wiele mniej groźne niż połknięcie np. plastiku. Najlepiej jest wybierać zabawki przeznaczone specjalnie dla szczeniąt.

Łagodzenie wymiany zębów

Szczenię najpierw gryzie, aby poznać świat – a potem, aby ulżyć sobie w bólu dziąseł związanym z wyżynaniem zębów. Z tego powodu dobrze jest podarować mu zabawki wypełnione specjalnym żelem, które można dodatkowo zamrozić. Są na tyle twarde, aby pies ich nie przebił, a jednocześnie pomogą przy silnym bólu.