Każdemu zależy na zachowaniu zdrowia i urody na długie lata. Aby tak jednak było, musimy liczyć się z koniecznością prowadzenia odpowiednio zbilansowanej diety. W praktyce oznacza to konieczność spożywania dużej ilości owoców oraz warzyw. Najlepiej byłoby spożywać je na surowo, ale wspaniale smakują również soki owocowo-warzywne. Jakie są ich największe zalety?

 

Co zyskamy pijąc zdrowe soki?

Jakie są zalety picia soków?Urządzeniem, które pomoże nam przygotować zdrowe i smaczne soki jest wyciskarka do owoców i warzyw. Umożliwi nam ona przygotowanie najsmaczniejszych soków w różnych kolorach. Picie soków owocowych oraz warzywnych dostarczy naszemu organizmowi dużej ilości witamin i minerałów. Soki są również w stanie ugasić nasze pragnienie. Mogą stanowić formę zdrowej przekąski czy drugiego śniadania. Nie zabierajmy ich jednak do pracy czy na uczelnię, bo świeżo wyciśnięte soki bardzo szybko tracą swoje cenne właściwości. Najwięcej zyskamy, jeżeli natychmiast po użyciu wyciskarki do owoców i warzyw wypijemy sok. Jeżeli chcemy być pewni, że nic nie zaszkodzi zawartym w owocach i warzywach witaminom, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup wyciskarki do owoców i warzyw, która jest wolnoobrotowa. Warto poczytać opinie o poszczególnych urządzeniach, bo będziemy mogli wybrać wówczas najlepsze z nich. Dobrze posprawdzać oferty różnych sklepów, aby produkt był atrakcyjny nie tylko pod względem jakościowym, ale również cenowym.

 

Jakie soki możemy przygotować w wyciskarce?

Wyciskarka do owoców i warzyw pomoże nam przyrządzić rozmaite soki. Każdy, nawet najbardziej wybredny smakosz znajdzie więc coś dla siebie. Jeśli nie przepadamy za smakiem większości warzyw, dobrą opcją będzie robienie soków owocowo-warzywnych. W celu stworzenia zdrowego soku bogatego w witaminę C oraz potas, możemy wykorzystać selera oraz jabłka. Owoców powinno być więcej, aby smak selera był subtelnie wyczuwalny. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również soki marchewkowe. Marchewka jest warzywem naturalnie słodkim, ale jeśli sok marchewkowy nie należy do naszych ulubionych, dodajmy do niego pomarańczę. Sok pomarańczowo-marchewkowy to prawdziwe bogactwo antyoksydantów. Znajdziemy w nim również spore ilości witaminy A oraz E. Wyciskarka do owoców oraz warzyw umożliwi nam także przygotowanie soku z buraka oraz truskawek. Warto testować różne przepisy na soki po to, aby odszukać swój ulubiony. Picie soków z rozmaitych warzyw i owoców pomoże również dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych mu dla prawidłowego funkcjonowania witamin i minerałów. Dlatego właśnie warto zainwestować w wysokiej jakości wyciskarkę do owoców i warzyw.