[caption id="attachment_840" align="alignright" width="328"]skarpetki Skarpetki dobrze dobrane zabezpieczą Twoje stopy w trakcie treningu[/caption]

Postęp technologiczny pozwolił na stworzenie materiałów, które odpowiadają na wszystkie potrzeby sportowców. Odzież sportowa wykonywana z takich tkanin zapewnia duży komfort i wygodę podczas treningów, a przy tym dba o zdrowie. Aby uzyskać maksimum wygody należy zwrócić uwagę na każdy element stroju.

Duży wpływ na komfort ma zwłaszcza ta odzież, która styka się bezpośrednio ze skórą. Dlatego tak istotna jest jakość materiału z którego wykonane są skarpetki. Najlepsze z nich wykonane są z surowców produkowanych na bazie poliestrów z różnymi domieszkami, najlepiej antybakteryjnymi. Taki skład tkanin sprawia, że skarpetki szybko wysychają, dobrze współpracują z butem, a przy tym zabijają drobnoustroje eliminując w ten sposób przykry zapach.

Ważny jest nie tylko zastosowany materiał, ale także wiele detali związanych z samą konstrukcją skarpet, czyli wysokość, grubość oraz szwy. Sportowcy różnych dyscyplin wskazują, że najwygodniejsze są modele sięgające nieco powyżej kostki - na tyle wysoko, aby całkowicie ją zakryć (wysokość ta jest określana mianem quarter). Wyższe skarpetki mają mniejszą tendencję do zsuwania się podczas biegu.

Drugi ważny parametr to grubość. Większość współczesnych butów biegowych jest fabrycznie amortyzowana, zatem nie ma potrzeby kupowania skarpetek ze wzmocnieniami na podeszwie. Takie modele przydadzą się za to w przypadku używania obuwia startowego. Grube skarpetki to także najlepszy wybór na chłodne dni.

Trzeci aspekt, który decyduje o wygodzie to wykończenie. Tradycyjne modele skarpet, które towarzyszą nam na co dzień mają grube szwy. Do uprawiania sportu są konieczne skarpety z płaskimi szwami, które są niemal niewyczuwalne pod palcami, dlatego nie wrzynają się nawet przy intensywnej aktywności.

Każdy sportowiec ma własne upodobania i sam doskonale wie w jakiej odzieży czuje się najlepiej. Dotyczy to nawet najdrobniejszych elementów garderoby jak właśnie skarpetki. Prawda jest taka, że każdy musi po prostu wybrać odpowiedni model metodą prób i błędów uwzględniając własne potrzeby.