Jazda na rowerze to doskonały sposób na odchudzanie. To także fantastyczna okazja do zwiedzenia najbliższej okolicy, do pracy nad swoją kondycją i spędzenia odrobiny wolnego czasu ze swoimi bliskimi. Jak widzimy rower to mnóstwo zalet i praktycznie żadnych minusów. Jeśli zatem planujesz zacząć jeździć na rowerze lub chcesz, by jazda sprawiała Ci więcej przyjemności, warto byś sięgnął po rzeczy – odzież, które zostały stworzone specjalnie z myślą o jeździe na rowerze.

Współcześnie coraz większa liczba firm odzieżowych tj. firma Brubeck, tworzy unikalne kolekcje ubrań dedykowanych dla rowerzystów. Są to rzeczy wykonane z nieco innych materiałów, posiadają specjalny krój i wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami, szczególnie przydatnymi podczas jazdy rowerem. Jakie to rzeczy?

brubeck

Podstawą wyposażenia każdego rowerzysty będzie dobra koszulka i spodenki. Choć do jazdy rekreacyjnej może nadawać się zwykła bawełniana koszulka i praktycznie każde krótkie spodenki nie krępujące naszych ruchów, to już w przypadku jazdy bardziej intensywnej, tego typu rzeczy zwyczajnie się nie sprawdzą. Dla osób, które do jazdy na rowerze podchodzą w bardziej profesjonalny sposób, bardziej odpowiednie będą zatem ubrania techniczne – koszulki i spodenki wykonane z materiałów syntetycznych. Taka odzież techniczna zapewnia maksymalną wygodę podczas jazdy na rowerze, w najmniejszym stopniu nie krępuje naszych ruchów, a dodatkowo wykazuje się niską nasiąkliwością – odprowadza pot na zewnątrz tkaniny i szybko schnie, co podczas intensywnej jazdy na rowerze jest wielką zaletą. Dużą popularnością wśród rowerzystów cieszą się tzw. potówki, czyli koszulki, które dokładnie przylegają do powierzchni ciała. Wbrew pozorom, takie koszulki w najmniejszym stopniu nie krępują naszych ruchów, a wręcz przeciwnie, idealnie dopasowują się do anatomii ludzkiego ciała i doskonale odprowadzają wilgoć z powierzchni skóry, dzięki czemu komfort jazdy rowerem znacznie wzrasta.

Wiele egzemplarzy markowych rzeczy dla rowerzystów znaleźć można w sklepach internetowych. Przykład to odzież Brubeck w sklepie bieliznatermoaktywna24.pl. Coraz częściej tego typu produkty spotkać można również w zwykłych dyskontach i wielko powierzchniowych marketach.