O cudownych właściwościach oleju kokosowego napisano już nie jedno. Wystarczy wymienić jego działanie przeciwwirusowe i antybakteryjne, wspomaganie pracy układu pokarmowego, wzmacnianie odporności, przyspieszanie przemiany materii, obniżanie ryzyka cukrzycy oraz chorób serca, a także zwalczanie wolnych rodników, aby udowodnić, że warto go stosować. Olej kokosowy w sklepie ze zdrową żywnością to z pewnością jeden absolutnych hitów. Jednak w jaki sposób można go wykorzystać w codziennym życiu?

W kuchni olej kokosowy z powodzeniem zastąpi tłuszcze używane do smarowania pieczywa. Możemy również użyć go na patelni, np. do smażenia jajecznicy. Zastosowany do pieczenia nada potrawom niespotykany aromat. Dodając go w niewielkich ilościach do kawy lub herbaty uzyskamy kokosowy posmak. Podobny efekt otrzymamy dodając go do pieczenia ciast. Kupując olej kokosowy w sklepie ze zdrową żywnością zwracajmy uwagę na datę ważności oraz pochodzenie produktu, zwłaszcza jeżeli zamierzamy go użyć do celów spożywczych.

Olej kokosowy możemy stosować również dla urody oraz w celach zdrowotnych. Doskonale nadaje się na błyszczyk do ust, balsam nawilżający do ciała, krem do twarzy, a nawet na maskę do włosów. Złagodzimy nim wszelkie obtarcia, odparzenia i zadrapania. Można stosować go również u maluchów na odparzenia pieluszkowe. To niewiarygodne, że kupując olej kokosowy w sklepie ze zdrową żywnością możemy użyć go nawet jako balsamu po goleniu lub jako środka łagodzącego poparzenia słoneczne.

Sklep internetowy oct-opus.net oferuje szeroką gamę produktów z kategorii olej kokosowy. Możecie zapoznać się z nimi na stronie - http://oct-opus.net/pol_m_Nasza-oferta_Oleje-zimnotloczone-tluszcze-roslinne-octy_Olej-kokosowy-182.html.