Mycie zębów jest nieodłącznym elementem codziennego dbania o higienę. Skoro szczoteczka do zębów towarzyszy nam każdego dnia, to warto wybrać ją starannie, by mieć pewność, że odpowiednio dbamy o swoje zęby i dziąsła. Na rynku mamy do wyboru całą masę najróżniejszych szczoteczek, a każda z nich jest reklamowana jako ta najlepsza. Jaką szczoteczkę wybrać? Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę dokonując jej zakupu?

Dobra jakość gwarancją skuteczności

Jak wybrać najlepszą szczoteczkę do zębów?Polacy najchętniej sięgają po szczoteczki manualne, których wybór jest ogromny. Najbardziej uniwersalna jest szczoteczka z włosia o średniej twardości- to idealne rozwiązanie dla osób nie mających poważniejszych problemów z zębami. Twarde włosie świetnie sprawdzi się u tych, których uzębienie jest szczególnie narażone na uszkodzenia, na przykład u nałogowych palaczy. Natomiast szczoteczki z miękkim, delikatnym włosiem przeznaczone są do dbania o higienę wrażliwej jamy ustnej oraz do dzieci lub osób cierpiących na choroby dziąseł. Jednak twardość szczoteczki to nie wszystko. Włókna powinny być jak najlepszej jakości, zaprojektowane tak, by dokładnie czyściły szkliwo, ale nie powodowały podrażnień. Tak opatentowana została szczoteczka Tello. Każdy włos jest wzbogacony o 4 dodatkowe włókna, co znacznie zwiększa gęstość całego włosia, a co za tym idzie- ułatwia precyzyjne szczotkowanie zębów. Co więcej, szczoteczka Tello jest bezpieczna dla osób, które mają nawet bardzo wrażliwe dziąsła. Wszystkie włókna są zaokrąglone na końcu, co usuwa ryzyko uszkodzenia dziąseł. Kształt główki oraz rączki również nie jest przypadkowy. Mała końcówka czyszcząca oraz poręczna, odpowiednio wyprofilowana rączka sprawiają, że bez trudu można wyszczotkować nawet tylne zęby bez pocierania błon śluzowych. Wszystkie te czynniki powodują, że szczoteczka Tello idealnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Jej skuteczność została potwierdzona przez uznanych szwajcarskich dentystów oraz stomatologów.

Odpowiednia technika to podstawa

Nawet najlepszej jakości szczoteczka nie spełni swojej roli, jeśli nie zadbamy o odpowiednią technikę mycia zębów. Szczotkowanie powinno trwać od 2 do nawet 4 minut. Stomatolodzy radzą zaczynać mycie zębów od zewnętrznej powierzchni, stopniowo przechodząc do wewnętrznych części oraz linii dziąseł. Polecane jest stosowanie tak zwanego ruchu obrotowo-wymiatającego. Ruch w każdym kierunku należy powtórzyć co najmniej trzykrotnie. W dbaniu o higienę jamy ustnej ogromne znaczenie ma dokładność i systematyczność. Zęby należy myć minimum dwa razy dziennie, najlepiej po śniadaniu i po ostatnim posiłku w ciągu dnia. Trzeba dokładnie wymyć każdy ząb, nie zapominając przy tym o higienie języka i powierzchni żujących. Szczoteczkę do zębów należy też regularnie dezynfekować gorącą wodą lub płynem do płukania jamy ustnej.