Zwykle przeziębienie dopada nas w momencie osłabienia organizmu, najczęściej zimą lub wczesną wiosną. Wpływa na to wiele czynników, przede wszystkim niedopasowanie stroju do panującej na zewnątrz aury, brak wystarczającej ilości witamin i mikroelementów w codziennej diecie, mniejsza aktywność fizyczna czy mniejsza ilość słońca, które odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu człowieka. Biorąc pod uwagę tylko te czynniki, łatwo określić kilka skutecznych sposobów, które pomogą przynajmniej w pewnym stopniu zabezpieczyć się przed przeziębieniem lub sezonową grypą.

Sprawa podstawowa to właściwy ubiór. W chłodniejszym okresie roku bardzo łatwo o przegrzanie organizmu lub jego gwałtowne wychłodzenie, dlatego codzienny strój powinien być dopasowany do aktualnych warunków pogodowych. Szczególnie ważne jest dobre obuwie, które powinno zabezpieczać nas nie tylko przed chłodem, ale także przed wilgocią. Przemoczone stopy to najprostszy sposób, by w szybkim czasie dopadło nas uciążliwe przeziębienie.

Sprawa druga to właściwa dieta. Właściwa, czyli bogata w świeże warzywa i owoce. Taką dietę warto wspomóc znanymi farmaceutykami, które powszechnie stosuje się w profilaktyce przeziębień. Takie specyfiki jak Rutinoscorbin, z pewnością nikomu nie zaszkodzą, a ich stosowanie w momencie wzmożonego zapotrzebowania na witaminę C może okazać się niezwykle skuteczne, wzmacniają organizm i zabezpieczając go przed działaniem różnego rodzaju wirusów i drobnoustrojów. Jeśli Rutinoscorbin nie ochroni Cię przed przeziębieniem lub grypą to przynajmniej w pewnym stopniu złagodzi przebieg choroby, a także ją skróci. Naturalnym środkiem zawierającym duże ilości witaminy C jest cebula, a rośliną o silnym działaniu bakteriobójczym czosnek. Jeśli zatem nie masz oporów przed jedzeniem tego typu warzyw, ich włączenie do codziennej diety może w znacznym stopniu wzmocnić Twój organizm i ochronić go przed chorobą.

Kolejna rzecz, o której wiele osób zupełnie zapomina to szczepienia. Oczywiście szczepienie na grypę należy wykonać jesienią, zanim rozpocznie się sezon grypowy, ale według lekarzy jest to najlepszy sposób na zabezpieczenie organizmu przed chorobą, a jeśli już taka choroba wystąpi, na złagodzenie jej przebiegu. Oczywiście, jeśli zachorujemy możemy wspomagać się różnego rodzaju lekami przeciwwirusowymi, stosować Rutinoscorbin, pić gorącą herbatę z cytryną lub syrop z cebuli. Przy przeziębieniu dobrze również przez kilka dni poleżeć w łóżku, dając organizmowi szansę do samodzielnego, szybkiego uporania się z dokuczliwą infekcją.