Sezon letni jest najbardziej aktywny dla rowerzystów. Przygotowują się oni na często długie trasy rowerowe. W trakcie jazdy należy zadbać o bezpieczeństwo oczu, dlatego też kolarze często sięgają po okulary kolarskie. Jednymi z lepszych na rynku są Rudy Project Cutline – wysokiej jakości okulary kolarskie firmy specjalizującej się w produkcji okularów i kasków dla rowerzystów.

Czym wyróżniają się okulary Rudy Project Cutline?

Okulary włoskiej firmy Rudy Project cieszą się od wielu lat dużym prestiżem i uznaniem. Każdy ich produkt jest wyczekiwany, a klienci nigdy nie rozczarowują się jakością oraz funkcjonalnością ich akcesoriów do ochrony oczu i głowy. Przecież o te właśnie części ciała najbardziej muszą zadbać rowerzyści. Okulary Cutline przede wszystkim skutecznie chronią oczy przed uszkodzeniami. Bardzo dobrej jakości soczewki odciążają wzrok, dzięki czemu widzi się lepiej, ostrzej, podnosi się komfort jazdy, a także koncentracja rowerzysty. W lecie słońce potrafi być naprawdę dokuczliwe – odbija się od różnych powierzchni przy drodze, co może doprowadzić do niedopatrzeń i wypadków. Dzięki soczewkom w okularach Rudy Project Cutline lepiej widać przeszkody, zakręty, nawierzchnię oraz cały teren, jaki musi przemierzyć kolarz.

Rowerzyści, nie tylko zawodowi, bardzo lubią funkcjonalne akcesoria, ale też takie, które wyglądają stylowo i nowocześnie. Takie są właśnie okulary od firmy Rudy Project. Soczewki są przede wszystkim duże, co jest aktualnie w modzie. Wyróżniają się również ostrym wzornictwem, dzięki czemu wygląda się nie tylko profesjonalnie, ale też stylowo. Istnieje również opcja zmiany ramek – górnych jak i dolnych. Można je swobodnie zmieniać jak znudzi nam się aktualna kolorystyka. Dodatkowo producent daje również możliwość zmiany nosków i zauszników. Dzięki temu możemy jak tylko chcemy dopasować naszą parę okularów i pochwalić się oryginalnym stylem.

Okulary Cutline - optyczne dzieło Rudy ProjectWysoka jakość ramek i soczewek Cutline

Sam stelaż dla soczewki, dla uproszczenia ramka, jest wymienialna, o czym już zostało wspomniane. Jednak uwagę należy również zwrócić na to, że wykonane są z metalu oraz plastikowego tworzywa. Po bokach dołożono otwory wentylacyjne. Jeśli chodzi o soczewki to do dyspozycji mamy Fotochromowe Impactx 2, które automatycznie dostosowują się do warunków oświetleniowych oraz RP Optics – odporne na promieniowanie UV. Ich konstrukcja gwarantuje skuteczną ochronę przed wiatrem, a także łzawieniem oczu. Dodatkową cechą jest to, że podczas upadku okulary Rudy Project Cutline wygną się, a nie pękną, dzięki czemu zapobiegną podrażnieniom twarzy i oczu.