Olej lniany budwigowy to produkt o wyjątkowych właściwościach, a swoją nazwę wziął od nazwiska dr Johanny Budwig, która wiele lat swojej pracy poświęciła badaniom nad nieoczyszczonym olejem lnianym oraz jego zdrowotnymi właściwościami Pani naukowiec określiła, iż zastosowanie tego naturalnego oleju doskonale wpływa na proces leczenia oraz rekonwalescencji po walce z rakiem.

Olej lniany budwigowy w walce z rakiem

olej lniany budwigowyJak działa ten wspaniały produkt, i czy jego zastosowanie ma miejsce wyłącznie w przypadku nowotworów? Olej lniany zawiera wiele kwasów omega-3, które działają przede wszystkim na nasze komórki. Olej lniany budwigowy wspomaga regenerację ludzkiego organizmu oraz sprawia, iż zaczyna on funkcjonować znacznie bardziej harmonijnie. Kolejną zaletą oleju lnianego jest bez wątpienia jego możliwość wykorzystania w codziennej pielęgnacji naszej skóry. Olej lniany budwigowy może być wykorzystywany jako element domowych peelingów czy też domowych balsamów. Wiele osób wykorzystuje go również jako kosmetyk odpowiedni do natłuszczania przesuszonych i łamliwych włosów.

Liczne właściwości lecznicze

Ze względu na liczne właściwości lecznicze olej lniany jest szeroko stosowany w polskich kuchniach. Najczęściej dodawać go można do świeżych sałatek czy surówek, doskonale sprawdzi się jednak również podczas obróbki termicznej i z pewnością stanowić będzie znacznie zdrowszą alternatywę od klasycznych margaryn czy maseł. Olej lniany budwigowy dostać można przede wszystkim w licznych sklepach z naturalną żywnością, ale również sklepach oferujących naturalne kosmetyki. Z pewnością sprawdzi się w każdym domu.