Orbitrek – jak ćwiczyć, aby schudnąć?

Maszyna, która coraz częściej jest wybierana podczas treningów cardio to orbitrek. Czym ten jeden z wielu urządzeń, który możemy spotkać chociażby na siłowni zasłużył sobie na tak wielkie uznanie? Orbitrek to maszyna wykonująca ruch anatomiczny, czyli taki w zgodzie z naturalnym zakresem ruchu wykonywanym przez ciało. W ten sposób orbitrek stał się uniwersalną maszyną cardio nie tylko dla bardzo sprawnych osób, ale i również dla tych, którzy posiadają dość niską kondycję. Wykonując ćwiczenia w zgodzie z naturalnymi płaszczyznami ruchu, można zapomnieć o nabyciu jakichkolwiek kontuzji. To oznacza, że orbitrek to maszyna nie tylko dla osób o różnym poziomie sprawności, ale i również dla osób starszych, którym zależy na sprawności ciała.

orbitrekJak przygotować się do ćwiczeń na orbitreku?

Maszyna jest dość prosta w obsłudze, a ruch nie jest zbyt skomplikowany. Jednak, aby wykonywać ćwiczenia poprawnie należy wiedzieć podstawowe informacje o początkowym ustawieniu ciała po wejściu na maszynę. Pierwszym krokiem do ustawienia właściwej pozycji ciała jest odpowiednie ułożenie stóp. Orbitrek posiada dwa pedały, na których początkowo należy umieścić swoje stopy. Następnie osoba znajdująca się na orbitreku powinna wygodnie ułożyć swoje ręce, chwytając dłońmi ramiona urządzenia na odpowiedniej wysokości. To w jakim miejscu osoba chwyci dłońmi ramiona orbitreka, zależy od indywidualnych preferencji jak wzrost czy wygoda osoby trenującej. Kolejnym krokiem, który pozwoli na poprawne ustawienie swojego ciała do ćwiczenia na maszynie będzie wciągnięcie brzucha. Ta czynność pozwoli na spięcie mięśni brzucha, przez co polepszy stabilizacje ciała podczas wykonywania ćwiczeń. Warto również pamiętać, aby podczas treningu cardio kierować swój wzrok przed siebie.

Co decyduje o udanym treningu cardio na orbitreku?

To ile kalorii zgubimy nie decyduje sam rodzaj urządzenia do treningu cardio. O intensywności spalania tkanki tłuszczowej wskazuje nasz puls podczas wykonywania ćwiczenia. Osoby, które chcą efektownie pozbyć się nadmiaru kilogramów powinny nie tylko systematycznie uczęszczać na siłownię, ale i również podczas wykonywania ćwiczeń na orbitreku kontrolować swój puls. Tętno, które będzie informowało o wysokim spalaniu tkanki tłuszczowej to te na poziomie 70-80%. Z tego względu podczas treningu na tego typu maszynie warto skorzystać z dołączonego pulsomierza i kontrolować intensywność ćwiczenia. Podczas efektywnego spalania tłuszczu zwiększa się temperatura ciała oraz wyraźnie przyspieszony oddech. Orbitrek, na którym będziecie mogli ćwiczyć w domu, kupicie na stronie https://www.topslim.pl/pol_m_SPRZET-FITNESS_Orbitreki-176.html.