Jeżeli lubisz podróżować i aktywnie spędzać czas bez względu na porę roku, być może planujesz właśnie wyjazd na narty. Góry to bardzo popularny kierunek zimowych podróży – wyglądają pięknie i mają wiele do zaoferowania. Jednak, aby dobrze i bezpiecznie spędzić wolny czas, trzeba w odpowiedni sposób przygotować się do takiego wyjazdu.

Kask narciarski

W Polsce jazda na nartach bez kasku jest dozwolona, pod warunkiem, że ukończyłeś już 16 lat. Jeżeli jednak zdecydujesz się na jazdę bez niego, nie będzie to rozsądne posunięcie. Noszenie kasku podczas jazdy na nartach nie jest wymysłem osób przewrażliwionych. kaski narciarskie męskieTak jak to dzieje się w przypadku wielu innych sportów, kaski narciarskie męskie mają za zadanie chronić nas przed poważnymi urazami. Oczywiście, wypadki nie zdarzają się każdemu i cały czas, ale jeżeli jeden z nich przydarzy się Tobie – możesz pożałować swojej decyzji o niezakładaniu kasku. Nie będzie to też żaden wstyd, ponieważ pechowy wypadek może dotknąć nawet najbardziej zdolnych narciarzy. Ochronny kask będzie też stylowym uzupełnieniem Twojego profesjonalnego ubioru. Obecnie kaski narciarskie męskie występują w różnych odsłonach, dlatego z łatwością dobierzesz model, który będzie pasował do sportowej stylizacji, zapewni Ci wygodę i bezpieczeństwo. Jeżeli wciąż nie jesteś przekonany, a jedziesz na zimowy wyjazd ze swoimi dziećmi, pomyśl o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Zakładając na stok kask narciarski, pokażesz pociechom swoją odpowiedzialną postawę i staniesz się dla nich dobrym przykładem. Kaski narciarskie męskie znajdziesz w sklepach sportowych oraz w specjalistycznych sklepach narciarskich.

Krem z filtrem

Wiele osób uważa, ze krem z filtrem to kosmetyk zarezerwowany tylko na upalne letnich dni. Nic bardziej mylnego. Zimą promienie UV potrafią narobić nam tyle samo, a może nawet więcej szkody. Promienie słońca bardzo dobrze odbijają się od białego śniegu, przez co nasza skóra otrzymuje niemalże podwójną ich dawkę. Chociaż ludzie często sobie tego nie uświadamiają, zimą naprawdę można się opalić, a wręcz poparzyć swoją skórę.

Ubezpieczenie

Na narty można jechać nie tylko w polskie góry. Coraz częściej decydujemy się na wyjazdy w bardziej odległe zakątki Europy. Otwarte granice Unii Europejskiej sprawiają, że zapominamy o tym, że w innym kraju nie jesteśmy objęci taką opieką medyczną jak w swoim miejscu zamieszkania. Jeżeli na wyjeździe spotka Cię jakiś nieszczęśliwy wypadek, możesz ponieść ogromne koszty leczenia. Naprawdę warto wydać te dodatkowe kilkadziesiąt złotych na ubezpieczenie, które może uratować Cię przed bardzo poważnymi problemami. Pamiętaj jednak, aby wybrać właściwy pakiet. Jazda na nartach jest traktowana przez ubezpieczalnie jak sport ekstremalny, dlatego wykupiony pakiet musi to obejmować.