Współczesne społeczeństwo potrzebuje ciągłego potwierdzenia swojej atrakcyjności i młodości. To sprawia, że wiele kobiet, ale i coraz większa rzesza mężczyzn decyduje się na inwestowanie w zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, mające na celu poprawę wyglądu czy wręcz zatrzymanie młodego wyglądu na dłużej.

Wiele takich zabiegów jest bardzo prostych, ale ma również swoje przeciwwskazania czy po prostu warunki, w których nie powinno się ich wykonywać. Jednocześnie jednak wypełnianie zmarszczek staje się jednym z najprostszych zabiegów z tej dziedziny, które można dziś wykonać praktycznie w większości gabinetów u wykwalifikowanych specjalistów. Podczas zabiegów coraz częściej wykorzystuje się kwas hialuronowy.

Dlaczego kwas hialuronowy?

W nowoczesnych zabiegach wypełniania zmarszczek najczęściej stosowany jest kwas hialuronowy, który uważa się obecnie za jedną z najbezpieczniejszych alternatyw dla małoinwazyjnych zabiegów poprawy wyglądu skóry. Jego bezpieczeństwo wynika przede wszystkim z faktu, że kwas taki jest obecny w ludzkim organizmie i ten nie traktuje go jako substancji obcej.

[caption id="attachment_877" align="alignleft" width="322"] Zdjęcie: Esteticon.pl[/caption]

Jego działanie wiąże się przede wszystkim z wiązaniem cząsteczek wody w skórze, dzięki czemu wpływa na nawilżenie skóry i przez to prowadzi do wygładzenia obecnych na niej zmarszczek. Co więcej, jako substancja naturalna praktycznie nie powoduje reakcji alergicznych, dlatego sprawdzi się nawet u osób wrażliwych.

Sposób wypełniania zmarszczek

Kwas hialuronowy stosowany podczas wypełniania zmarszczek ma różną gęstość. Najrzadszy jest w przypadku mezoterapii igłowej, zaś najgęstszy – przy niwelowaniu głębszych zmarszczek, np. tzw. kurzych łapek. Zaletą takiego zabiegu jest fakt, że jego efekt widzi się właściwie od razu, ponieważ preparat działa od chwili wstrzyknięcia. Minusem jest to, że zabieg należy powtarzać, często co pół roku. Częstotliwość zabiegów zależy jednak od tego, jak oczyszczony i jak gęsty jest stosowany kwas hialuronowy. Im gęstszym, tym wypełnianie zmarszczek jest rzadsze.