Obrusy wykonane z lnu są nam bardzo dobrze znane. Dawniej był to jedyny dostępny materiał, dlatego służył on do wyrobu wielu rzeczy, między innymi obrusów. Do tego dochodziły różnego rodzaju hafty i dom był już pięknie ozdobiony. Dziś wraca się do obrusów wykonywanych z materiałów naturalnych. Ich pozyskiwanie nie szkodzi środowisku, są one dostępne w atrakcyjnej cenie. Tkaniny naturalne są także wytrzymałe oraz bardzo jakościowe, dzięki czemu przez wiele lat zachowują swój oryginalny wygląd. Lniane obrusy haftowane to coś, czego nie może zabraknąć w Twoim domu.

Fenomen obrusów lnianych

Len to materiał trwały oraz dobrze się prezentujący, nic więc dziwnego w tym, że tyle ludzi chętnie się na niego decyduje. Lniane obrusy haftowane mogą być pięknie zdobione, jeśli tylko zostaną prawidłowo wykonane. Teraz wiele firm zajmuję się tworzeniem ich własnoręcznie. Cena takich obrusów może być nieco wyższa, jednak warta. Warto również podkreślić, że materiał ten jest jednym z bardziej ekologicznych, dlatego też zyskał on poparcie miłośników środowiska. Kolejnym powodem, dla którego len jest tak popularny, jest możliwość barwienia go na różne kolory. Dzięki temu każdy z nas może zdecydować się na taki lniany obrus, jaki tylko zechce.

Pięknie zdobione wnętrza

Jeśli szukamy prostego oraz szybkiego sposobu na odświeżenie wnętrza, możemy zdecydować się na kupno nowego obrusa. Jeśli wybierzemy charakterystyczny oraz stylowy model, pomieszczenie może wiele zyskać. Lniane obrusy haftowane są w tym sezonie bardzo modne, dlatego też warto się na nie zdecydować. Jeśli wybierzemy naturalny kolor, będzie on idealnym dopełnieniem stylu boho oraz skandynawskiego, jeśli jednak zdecydujemy się na biały, klasyczny obrus lniany, z całą pewnością będzie on świetnie wyglądał w stylu bardziej tradycyjnym.

Coś dla alergików

Lniane obrusy haftowane bardzo często są wybierane przez alergików. Dzięki temu, że len jest materiałem naturalnym, nie uczula on ludzi. Dlatego też osoby, które są uczulone na różnego rodzaju tworzywa sztuczne, mogą śmiało decydować się na kupno artykułów wykonanych z lnu. Warto również podkreślić, że len nie przyciąga tak kurzu, jest to więc sposób na osoby uczulone na kurz i bakterie znajdujące się w pomieszczeniach. Ponadto, len jest łatwy w konserwacji, nie wymaga prania specjalnego. Wystarczy włożyć go do pralki z pozostałym praniem.

Sposób na haft

Haftowanie lnianych obrusów może odbywać się na dwa sposób. Albo jest to haft ręczy, albo też komputerowy. Ten pierwszy jest oczywiście znacznie droższy, jednak haft komputerowy również prezentuje się pięknie, a jego cena jest znacznie niższa. Mimo wszystko różnica między jednym a drugim haftem jest dostrzegalna, dlatego też wybór danego haftu zależy od nas oraz od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Komputerowe hafty z roku na rok wydają się być coraz bardziej doskonałe, jednak rękodzieło zawsze było o wiele bardziej cenione. Zanim zdecydujemy się na konkretny obrus, warto przejrzeć całą dostępną ofertę.