Jak skutecznie bronić się przed alergią?

Jesień to miesiąc, który z pewnością nie sprzyja alergikom. Po zakończeniu lata, gdzie natura rozkwita i rozsiewa swoje nasiona oraz pyłki, sezon na alergie niestety się nie kończy. Co uczula oraz przed czym powinniśmy się chronić jesienią, będąc narażonym na uczulenia? Wszystkiego dowiecie się w dzisiejszym wpisie, do którego gorąco zachęcamy do przeczytania.

Rodzaje alergii

Alergeny, pyłki kwiatoweNajczęstszymi alergiami, które uaktywniają się u alergików podczas jesiennej pory to pyłkowica, alergie na grzyby i pleśnie oraz na roztocza. Wszystkim rodzajom alergii sprzyja panująca pogoda podczas jesiennych dni. Związane z pyleniem są zapewne porywiste wiatry, które skutecznie przenoszą pyłki z kwiatów oraz roślin i jednocześnie stają się zagrożeniem dla wszystkich osób narażone na pyłki. Punktem zapalnym alergii może być również wysoki poziom wilgoci, gdzie grzyby oraz pleśnie doskonale rozmnażają się w takich warunkach. Na rozwój roztoczy przyczynia się zarówno wysoka temperatura w mieszkaniu, jak i brak cyrkulacji powietrza, przez uszczelnienie okien. Jak się zatem uzbroić, aby jak najmniej ucierpieć podczas jesiennych alergii?

Unikaj punktów zapalnych

Najlepszym i sprawdzonym sposobem na alergie jest po prostu unikanie alergenów, które nas uczulają. Osoby mające problem z rozsiewaniem pyłków chwastów powinny odpuścić sobie jesienne spacery po parkach, lasach, polach czy wiejskich drogach szczególnie w godzinach szczytu pylenia pomiędzy godziną dziesiątą a piętnastą. Natomiast osoby uczulone na pleśnie oraz grzyby powinny unikać miejsc ze zbutwiałym drzewem, stert liści oraz natychmiastowo reagować na pleśń pojawiającą się na domowych ścianach. Alergicy, którzy mają problem z roztoczami w domu, powinni systematycznie dbać o czystość w mieszkaniu oraz kilka razy dziennie przewietrzyć pokoje. Zaleca się częste mycie podłóg, najlepiej dwa razy w tygodniu. W ten sposób uniemożliwimy rozmnażanie się kurzu, który staję się zmorą każdego alergika, wrażliwego na roztocze.

Farmakoterapia

Gdy objawy są dokuczliwe, należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, aby ustalił leki na alergię, według jej pojawiających się objawów. Po wizycie u lekarza skieruj się do apteki, gdzie wykupisz wszystkie potrzebne środki do zmniejszenia objawów alergii. Alergików na świecie przybywa, zatem sklep dla alergików będzie doskonałym miejscem, gdzie zakupisz odpowiednie środki bez konieczności podawania recepty wypisanej przez lekarza. Sklep dla alergików znajdziesz w Internecie, jak i w sklepie stacjonarnym, gdzie wiele oferowanych produktów oraz kosmetyków pozwoli Ci złagodzić objawy jesiennych uczuleń.