Rodzice dzieci z alergią na kurz nie mają na co dzień łatwego zadania. Ich rolą jest przecież zapewnienie dziecku jak najlepszych warunków, aby uniknąć objawów alergii. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla nich jest zakup odkurzacza na mokro, dzięki któremu można prać dywany w całym domu i sukcesywnie pozbywać się kurzu. Oczywiście, poza takim piorącym odkurzaczem, konieczne jest również posiadanie tradycyjnego odkurzacza, ale bezworkowego, cyklonowego, który maksymalnie filtruje powietrze i zbiera cały kurz oraz wszystkie roztocza w swoim filtrze. Dzięki niemu, można bardzo skutecznie pozbyć się źródła alergii u dziecka.

Co potrafi odkurzacz na mokro?

Odkurzacz na mokroPrzede wszystkim, dzięki niemu można skutecznie i szybko wyprać dywany w domu. Rodzice dzieci z alergią na kurz bardzo często zmuszeni są do ręcznego prania wszystkich dywanów w domu, co jest zadaniem zabierającym mnóstwo czasu i energii. Często rezygnują w ogóle z posiadania dywanów lub wybierają takie, które można prać w pralce. Każdy odkurzacz na mokro jest w stanie poradzić sobie z dywanem w ciągu paru chwil. Dzięki niemu, pranie dywanów jest nie tylko łatwe i skuteczne, ale również przyjemne.

Poza tym, warto wykorzystać możliwości swojego odkurzacza na mokro również do innych zadań. Doskonale radzi sobie on z praniem mebli tapicerowanych, jak kanapy, fotele, czy krzesła. Można więc pozbyć się plam i zacieków, które w domu są po prostu nieuniknione. Wiele osób wykorzystuje również taki odkurzacz do prania tapicerki w swoim samochodzie i są one zadowolone z efektów.

Jaki model odkurzacza na mokro warto wybrać?

Osoby, które mają w domu małych alergików powinny zaopatrzyć się w swój własny odkurzacz na mokro, np. tutaj: https://maltec.pl/odkurzacze/. Wówczas można bowiem w każdej chwili zająć się praniem dywanów, czy tapicerki, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba. Oczywiście, można wynająć ekipę, która przyjeżdża do domu z własnym odkurzaczem piorącym i wykonuje odpłatnie takie czyszczenie. Istnieje również możliwość wypożyczenia samego odkurzacza i wykonania czyszczenia w domu. W praktyce jednak bardzo często nie opłaca się to w ogóle finansowo.

Najlepiej zdecydować się na jeden z modeli ze średniej półki. Ważne, żeby nie był to najtańszy i najprostszy model, ponieważ może okazać się nieskuteczny. Warto szukać takich odkurzaczy, które posiadają szereg różnych wymiennych końcówek. Dzięki nim, można bowiem dokładnie wyprać kanapę, czy inny mebel w bardzo trudno dostępnych miejscach. Większość odkurzaczy posiada takie zestawy końcówek do dokupienia. Czasami znajdują się już w zestawie głównym i są wówczas tańsze.