Lato kojarzy nam się z odpoczynkiem, podróżami oraz przyjemnymi chwilami spędzonymi na słońcu. Jesteś mamą i dobrze zdajesz sobie sprawę, że ochrona skóry Twojego dziecka to najważniejsze, o co musisz zadbać podczas słonecznych dni. Gorące powietrze powoduje, że ich delikatna skóra się wysusza i staje się podrażniona. Dzieci uwielbiają spędzać wolny czas na dworze, a tym bardziej, gdy za oknem prezentuje się nam piękna, słoneczna pogoda. Nie odmawiajmy im tej przyjemności i pozwólmy na zabawę, ale jednocześnie pamiętajmy, że musimy właściwie zatroszczyć się o małe ciałko naszego szkraba. Przedstawiamy Państwu trzy najważniejsze sposoby, które nie pozwolą na oparzenia skóry oraz inne efekty uboczne długiego spędzania czasu na letnim słońcu. czapki dla dziewczynek

Postaw na garderobę

Lekkie i zwiewne ubranka to te, które powinniśmy wybrać na słoneczne dni dla naszego dziecka. Nie pozwólmy, aby podczas zabawy na dworze maluch się przepocił. Dzieci do 3 roku życia są szczególnie narażone na przeziębienia, które nie zdarzają się tylko podczas sezonu zimowego. Zadbajmy zatem o termoregulację skóry. Czapki dla dziewczynek, jak i dla chłopców to kolejny pomysł na ochronę przeciw słońcu. Dzieci mając na sobie jakiekolwiek nakrycie głowy, są mniej narażone na negatywne oddziaływanie promieni słonecznych. Poza tym czapki dla dziewczynek i chłopców są prześliczne i dodają słodkiego uroku naszym małym urwisom.

Dokładna higiena

Chyba nie musimy tłumaczyć, dlaczego każdy z nas powinien dbać o higienę. Chcemy natomiast podkreślić, że jest ona szczególnie ważna u małych dzieci. Nie mają one w pełni rozwiniętych gruczołów potowych, a co za tym idzie ich pot staje się mokry i lepki. To powoduje odparzenia oraz bolesne otarcia, które jak się domyślamy, chcecie uniknąć. Dlatego zalecamy częste korzystanie z wody i mydła, a dla tych najmniejszych wskazane są wodne kąpiele minimum raz na dobę.

Nawilżanie skóry

Przed pozwoleniem dziecku na wyjście z domu, wykonaj rytuał, dotyczący nawilżenia jego ciała. Powinniśmy wykonywać go około trzydziestu minut przed wyjściem naszego urwisa. Jeśli maluch zamierza długo przebywać na dworze, zalecamy powtarzać zabieg najlepiej co dwie godziny. Dobre kremy z wysokim filtrem lub te w sprayu w szczególności przeznaczone dla dzieci, pozwolą zmiękczyć skórę oraz ochronić ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Skóra dziecka jest miękka i delikatna, zatem wymaga specjalnej troski podczas letnich dni.