Olejek rycynowy to specyfik pochodzący z Maroka, który podbił serca kobiet na całym świecie. Jego zbawienny wpływ na różne części ludzkiego ciała sprawił, że nadano mu nazwę „płynnego złota Maroka”. Co ciekawe jest to także jeden z najdroższych produktów w swojej kategorii, ponieważ do wyprodukowania 1 litra potrzeba ok. 30 kilogramów owoców. W komercyjnej wersji występują dwie odmiany płynu – spożywczy i kosmetyczny. [caption id="attachment_1903" align="alignleft" width="300"]olejek arganowy Piękne włosy? Zdrowa cera? Olejek arganowy czyni cuda![/caption]

Proces produkcji

Dosyć nieoczywistą ciekawostką może być fakt, że olej arganowy powstaje z owoców arganu, które zbierane są z kozich odchodów. Owoce po zerwaniu są bardzo twarde i trudne w otwieraniu, dlatego sprytni tubylcy znaleźli na to sposób. Mimo tego chcieliśmy uspokoić wszystkich obrzydzonych powyższym faktem. Daleko posunięty rozwój rolnictwa wyparł te praktyki i dzisiaj „złoto Maroka” produkuje się już bez udziału parzystokopytnych. Olej arganowy, który wykorzystuje się w kosmetyce, produkowany jest z nieprażonych wcześniej nasion, dlatego jego kolor pozostaje dużo jaśniejszy. Natomiast olejek dla celów spożywczych tłoczony jest z uprażonych orzeszków, co znacznie poprawia walory aromatyczne, ale niestety niszczy cześć aktywnych substancji.

Gładka i miękka skóra

Wychwalaniu zalet olejków arganowych nie ma końca, dlatego może wypadłoby skupić się na konkretach. Specyfik idealnie sprawdzi się w walce z wszelkimi wysuszeniami skóry tj. szorstkość czy łuszczenia. Smarowanie ciała olejem arganowym to skuteczny sposób na piękną i gładką skórę. Jego zbawienne działanie w tym aspekcie sprawiło, że jest on także przepisywany osobą z łuszczycą czy egzemą.

Broń w walce ze zmarszczkami

Argan znany jest głównie ze swojego działania przeciwzmarszczkowego. Zawarty w składzie Stygmasterol, Tirukallol i witamina E to skuteczna broń w walce z objawami starzenia. Olej arganowy wpływa na wzmacnianie komórek, regenerację naskórka oraz zapobiega pojawianiu się bruzd czy zmian skórnych. Niewielu wie, że marokańskie złoto może być także wykorzystywane podczas opalania – olejek posiada właściwości przeciwzapalne i łagodzące.

Lśniące i mocne włosy

Włosy to kolejny obszar ludzkiego ciała, na który nakłada się olej arganowy. Aplikacja kilku kropli specyfiku na końcówki zapobiega ich rozdwajaniu, a wmasowywany w skórę głowy zapewnia regenerację komórek i dłuższą żywotność włosów. Olej arganowy to najlepszy przyjaciel mocnych, trwałych i błyszczących włosów. Odpowiednie korzystanie z olejku rycynowego może zdziałać cuda i to właśnie dzięki tym magicznym właściwościom, podbił serca kobiet na całym świecie. Nie jest to tania opcja, aczkolwiek jak wszyscy doskonale wiemy – piękno kosztuje, a ze względu na masę zalet, jakie posiada specyfik, chyba warto w niego zainwestować. Olejek arganowy w atrakcyjnych cenach znajdziesz w wielu sklepach - zwłaszcza internetowych, np. http://ecospa.pl/kategoria/oleje-i-masla/olej-arganowy.