Organizacja imprezy wymaga dużej ilości czasu, ciekawych pomysłów i niestety – odpowiednich nakładów gotówki. Ale są takie imprezy, które organizuje się z założenia tylko raz w życiu – wieczór panieński, pierwsze urodziny dziecka czy też parapetówkę. Zarówno firmy organizujące imprezy, jak i osoby, które robią to z pasji, doskonale wiedzą, że należy wszystko zaplanować tak, żeby było jak najmniej sprzątania. Tutaj świetnym rozwiązaniem jest stosowanie imprezowej zastawy stołowej z papieru. Takie kartonowe talerzyki, tacki i plastikowe sztućce z powodzeniem mogą zastąpić prawdziwą zastawę. Sprawdzi się to przede wszystkim przy dużej ilości gości i wtedy, kiedy nie chcemy myśleć już o zmywaniu po imprezie. Oczywiście, na przyjęciu weselnym – o ile nie ma ono bardzo luźnego charakteru – lepiej zrezygnować z papierowej zastawy, ale na urodziny takie talerzyki urodzinowe są w sam raz. 

Kupując zastawę na imprezę należy pamiętać o tym, jakie kolory mają królować w dekoracjach. Jeśli wybieramy róż, bo akurat urządzamy roczek córeczki, to lepiej nie iść w niebieskie talerzyki urodzinowe i kubeczki, ale wybrać miętę, która świetnie się z takim różem komponuje. Na imprezę dla dzieci można zdecydować się też na jakieś talerzyki i całą zastawę z postaciami z bajek czy ulubionym motywem, np. samochodami czy lalkami. To świetna alternatywa dla zwykłych talerzy, poza tym z takimi papierowymi poradzą sobie nawet najmniejsze maluchy, a rodzice nie będą bać się o to, że coś się stłucze, a dzieci zranią szklanym czy plastikowym talerzem.

talerzyki urodzinowe

Takie imprezowe talerzyki świetnie sprawdzą się także w czasie wieczoru panieńskiego. Mogą być na przykład z jakimś tekstem przeznaczonym specjalnie dla przyszłej panny młodej. Warto wspomnieć, że takie talerzyki urodzinowe czy po prostu imprezowe można swobodnie personalizować i zamówić z wyprzedzeniem takie, które będą idealne na daną imprezę. To ciekawy i niezwykle stylowe, mimo że papierowy, akcent. Wszystko zależy od rodzaju imprezy, ilości gości i dań, które chcemy podać.