Nikt nie jest idealny i czasem pozwalamy sobie na niezdrową przekąskę lub lampkę wina. Picie alkoholu, kawy, palenie papierosów, stres, przyjmowanie leków to tylko niektóre czynniki, które nie pozwalają pracować wątrobie na pełnych obrotach i przyczyniają się do powstawania toksyn. Możemy pomóc naszemu organizmowi pozbywając się ich naturalnymi sposobami. Dzięki temu poczujemy się lepiej, będziemy mniej senni, poprawi się nasza cera oraz ogólna forma i samopoczucie.

Skuteczne i naturalne oczyszczanie z toksyn

dieta oczyszczająca soki

Chcąc oczyścić organizm i pozbyć się toksyn, sięgamy po bardzo różne metody. Część z nich może być nieskuteczna i wymagać od nas dużego wysiłku. Jednak w tym przypadku najskuteczniejsza jest prostota. Jedną z wielu popularnych metod na oczyszczenie organizmu jest dieta oczyszczająca na sokach. Jeśli się na nią zdecydujemy, najłatwiej będzie przeprowadzić ją latem, kiedy mamy stały dostęp do świeżych owoców i warzyw. Owoce i warzywa kryją w sobie masę witamin, które szybko i skutecznie poradzą sobie z toksynami równocześnie polepszając formę, samopoczucie i dając kopa do działania. Należy jednak pamiętać, by nie stosować takiej diety częściej niż raz na kwartał, a po jej zakończeniu włączyć soki do diety na stałe.  

Zasady diety oczyszczającej

Dieta oczyszczająca - soki

posiada bardzo proste reguły. Zaraz po przebudzeniu, dzień zaczynamy szklanką wody z cytryną. Następnie wszystkie 5 posiłków jakie zjadaliśmy do tej pory w ciągu dnia, zastępujemy sokami. Oprócz wody podczas diety oczyszczającej na sokach powinniśmy pić dużo naparów ziołowych np. z pokrzywy, skrzypu lub kopru włoskiego. Soki z samych owoców sprawdzą się doskonale na pierwsze i drugie śniadanie. Powinniśmy wybierać właśnie je, ponieważ zawierają dużo cukrów, które dadzą nam energie na rozpoczęcie nowego dnia. Na obiad i kolację wybierzmy soki warzywne, ewentualnie owocowo warzywne. Takie soki pozwolą nieco lepiej zaspokoić głód i nie pobudzą nas przed snem. Żeby soki szybko się nie znudziły, możemy pić je po lekkim podgrzaniu lub dodawać przyprawy.

Jak się przygotować?

Jeśli na co dzień odżywiamy się niezdrowo, nagły spadek kaloryczności może źle wpłynąć na nasz organizm. Będzie się to przejawiać rozdrażnieniem, sennością i zmęczeniem. Żeby tego uniknąć warto wcześniej się przygotować. Dieta oczyszczająca na sokach jest bardzo zdrowa i lekka. Dwa tygodnie przed przed jej planowanym rozpoczęciem, należy zacząć przyzwyczajać organizm do tego typu posiłków. Należy to zrobić wyłączając z diety tłuste, niezdrowe potrawy i zastąpić je dużą ilością owoców i warzyw np. gotowanych lub w formie sałatek.