Skóra człowieka to główna bariera ochronna, która jest codziennie narażona na działanie wielu niekorzystnych czynników. Przed tymi zewnętrznymi, jak choćby promieniowanie UV czy niska temperatura, można się należycie zabezpieczyć, stosując przeróżne medykamenty. Niestety za nieprawidłowy wygląd skóry odpowiadają również wahania poziomu hormonów w organizmie, uboga w składniki odżywcze dieta czy nagły przyrost masy ciała. W efekcie pojawiają się charakterystyczne wrzecionowate blizny określane jako rozstępy, liczne pofałdowania na powierzchni skóry (cellulit) bądź jej stan zapalny w postaci trądziku. W tym przypadku niestety reklamowane specyfiki nierzadko zawodzą. Na tak trwałe zmiany skórne najskuteczniejszą bronią są specjalistyczne zabiegi dermatologiczne a na usuwanie rozstępów Szczecin, czyli siedziba jednego z najsłynniejszych centrów dermatologii, jest najlepszą odpowiedzią.

Jak powstają i co jest przyczyną rozstępów?

Medycyna estetyczna – skuteczna walka z rozstępamiTe trwałe zmiany są bliznami, które tworzą się w wyniku nadmiernego naciągnięcia skóry. Pojawiają się u osób obu płci, najczęściej będąc efektem nagłego przyrostu masy ciała. Przy czym nie należy kojarzyć tego terminu jedynie z otyłością, do powstania rozstępów dochodzi bowiem u kobiet w ciąży, sportowców powiększających masę mięśniową czy u młodych ludzi w okresie dorastania. Gdy skóra naciąga się jak balon, do którego wdmuchiwane jest powietrze, następuje często przerwanie włókien kolagenowych i elastylowych a w rezultacie nietetyczne wrzecionowate blizny. Osłabienie tkanki skórnej i jej niska odporność na rozciąganie wynika ze zmian hormonalnych oraz diety pozbawionej ważnych witamin i minerałów. Suplementy diety oraz kremy nie zdały do tej pory egzaminu w walce z rozstępami. Obecnie uważa się, że jedynie zabiegi medycyny estetycznej oferowanej przez certyfikowane ośrodki medyczne przynoszą pozytywne rezultaty. Dlatego laserowe usuwanie rozstępów w Szczecinie w nowoczesnym centrum dermatologii cieszy się tak dużą popularnością.

Na czym polega zabieg usuwania rozstępów?

Centrum dermatologii Esteticon stosuje innowacyjne metody umożliwiające pozbycie się wstydliwego problemu zmian skórnych. Leczenie blizn laserem frakcyjnym przynosi stopniowe, ale bardzo korzystne rezultaty. Esteticon oferuje usuwanie rozstępów w gabinecie za pośrednictwem zaawansowanego technologicznie lasera frakcyjnego CO2, którego wiązka tworzy w skórze mikrouszkodzenia, co wzmaga produkcję kolagenu. W wyniku zabiegu na powierzchni skóry objętej leczeniem pojawią się niewielkie obrzęki oraz fragmenty łuszczącego się naskórka. Jest to naturalny proces odbudowy tkanki skórnej, która po zastosowaniu kuracji odzyskuje odpowiednie napięcie.

Usuwanie rozstępów Szczecin – efekty leczenia laserem frakcyjnym

Pierwsze pozytywne oznaki poprawy wyglądu skóry obserwuje się już po tygodniu od przeprowadzonego zabiegu. Oczywiście proces odbudowy włókien kolagenowych zachodzi stopniowo, stąd pełne efekty leczenia wymagają zwykle kilku miesięcy. Niewątpliwą zaletą stosowanej metody jest długotrwałość dokonanych zmian. Skóra staje się jędrniejsza, blizny po rozstępach blakną, a zajęte przez nie obszary ulegają wygładzeniu. Plusem działania lasera jest przede wszystkim wnikanie wiązki promieni w głębsze partie skóry i tym samym stymulowanie jej do regeneracji. Dlatego centrum dermatologii Esteticon promuje swoje zabiegi jako usuwanie rozstępów Szczecin z wykorzystaniem lasera ablacyjnego, który uważany jest za najskuteczniejsze narzędzie w odmładzaniu skóry. Co więcej, laser frakcyjny stosowany w Esteticon gwarantuje wyraźną poprawę wyglądu skóry już po jednym zabiegu, co zdecydowanie przyspiesza leczenie blizn wywołanych rozstępami.