Większość naszego życia przesypiamy. Zazwyczaj zdrowy sen to ten trwający 8 godzin. Zdarza się nam jednak nie przesypiać ośmiogodzinnego snu, gdyż większość z nas nie pilnuje swojego dobowego rytmu. Kładziemy się spać późno, i rano wstajemy wcześnie. Jesteśmy wybici z rytmu. Sen człowieka składa się z dwóch rodzajów snu. Snu bez ruchu gałek ocznych zwanego NREM, i snu z szybkimi ruchami gałek ocznych REM.

Każdy sen wygląda u każdego człowieka inaczej. Dużo zależy oczywiście, na jakim śpimy materacu, i czy nasze poduszki są wygodne, i co najważniejsze zdrowe. Źle ułożona poduszka potrafi znacząco przyczynić się do pogorszenia snu, a także objawiać się bólami kręgosłupa. Większość ludzi wstaje z łóżka połamana, niewyspana. Często Ci ludzie narzekają na bóle górnego i dolnego odcinka kręgosłupa. Ważne jest by, każdy z nas zaopatrzył się w poduszkę z łuski prosa. Taka "poduszka z łuską prosa",  jest nie tylko wygodna, ale i zdrowa. Jest wykonana z naturalnych wypełniaczy, co czyni ją nie tylko wyjątkową, ale również pozytywnie wpływa na prawidłowe ułożenie odcinka szyjnego kręgosłupa. Można zaopatrzyć się w nią m.in. tutaj: https://ilovegrain.com/pl/100-poduszki-z-luska-prosa.

Właściwości zdrowotne

poduszki z łuską prosaPoduszka z łuską prosa bardzo cicho szeleści, a to za sprawą przemieszaniu się łusek. Jest ona nie tylko miękka i delikatna w dotyku. Jest wysoce plastyczna i sprężysta, dzięki czemu ma właściwości poduszki anatomicznej, która idealnie dopasowuje się do użytkownika. Poduszka z łuską prosa zatrzymuje także ciepło, co czyni jeszcze lepszy sen. Dodatkową zaletą takiej poduszki są właściwości zdrowotne.

Masują odcinek szyjny kręgosłupa

Niwelują wzmożone napięcie mięśni

Poprawiają krążenie

Łagodzą stany reumatyczne

Poduszka również przepuszcza powietrze, odprowadza wilgoć i redukuje potliwość skóry głowy. Zwykłe poduszki często zapadają się pod uciskiem głowy, a to powoduje z czasem narastanie bólu kręgosłupa. Łuska jest na tyle stabilna, aby podtrzymywać kręgosłup w czasie snu, i na tyle plastyczna, by dopasować się do kształtu głowy.

Jak pielęgnować poduszkę

Poduszka z łuską prosa pielęgnujemy tak jak zwykłe poduszki. Samą poduszkę możemy wyprać w pralce, po uprzednim wysypaniu z niej łusek. Gdy przez przypadek łuski prosa nam zamokną, to rozkładamy je na płasko na ręczniku i suszymy w ciepłym i przewiewnym miejscu. Aby zachować jak najdłużej właściwości zdrowotne takiej poduszki, powinniśmy wymieniać łuski prosa co dwa lata.

Bez względu czy wybierzesz miękkość, masaż głowy, czy delikatny szelest, jedno jest pewne! Twoje ciało zyska nie tylko komfort w trakcie snu, ale także  pozbycie się bólu kręgosłupa wynikające ze złego ułożenia ciała. Twój sen może być głębszy, i zdrowszy a jakość snu znacznie się polepszy.