Nie jest dla nikogo nowością, że masaż odpręża, rozluźnia i wprowadza w stan przyjemnego ukojenia. Jest nieodzowny zarówno przy zmęczeniu psychicznym, jak i fizycznym. Pozwala skutecznie zapomnieć o problemach dnia codziennego, aby oddać się cielesnej przyjemności. Nie byłoby to możliwe bez odpowiedniego łóżka do masażu(https://spokoloko.net/pol_m_Lozka-do-masazu_Aluminiowe-lozka-do-masazu-162.html). Mając je na wyłączność, nie ma konieczności regularnego odwiedzania salonów kosmetycznych czy gabinetów SPA. Zwłaszcza, jeśli w domu lub okolicy mamy doświadczonego masażystę, który w zaciszu naszego domu może zapewnić nam chwilę odprężenia.

Czynniki decydujące o jakości

Znajdujące się w ogólnodostępnej sprzedaży łóżko do masażu wyróżnia się kilkoma podstawowymi cechami. Przede wszystkim posiada regulowaną wysokość, dzięki czemu z łatwością można je dostosować do wzrostu każdego masażysty. Jest to ważne nie tylko z powodu czynników wpływających na komfort specjalisty, ale również jego zdrowia. Ponadto, mebel nie może być zbyt szeroki, ponieważ uniemożliwi swobodny dostęp do osoby masowanej. Optymalnie zatem, jeśli łóżko do masażu będzie posiadało szerokość na poziomie 60 lub 70 cm. Wysokiej jakości pianka poliuretowana zastosowana w materacu, wykazuje się odpornością na odkształcenia. Nie może być zbyt miękka, gdyż uniemożliwi uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Kolejną cechą dobrego stołu jest stabilność. Jako, że masażysta w trakcie zabiegu, musi wkładać w to dużo siły, solidna konstrukcja okazuje się rzeczą szalenie ważną. Podobnie zresztą jak zastosowana do obicia łóżka do masażu tapicerka, odporna na wykorzystywane olejki i maści.

Rodzaje

W zależności od preferencji, można zdecydować się na zakup modelu drewnianego lub aluminiowego. Ostatnie bardzo dobrze komponują się we wnętrzach minimalistycznych, nowoczesnych. Doskonałe do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Drewniane z kolei idealnie korespondują z aranżacjami eko i naturalnymi. Cieszą się największym zainteresowaniem do wykonywania masażów relaksacyjnych, gdyż są nie tylko szersze, ale również cięższe od metalowych.

Dodatki podnoszące komfort zabiegu

Dla podniesienia walorów wpływających na wygodę osoby masowanej, łóżka do masażu umożliwiają montaż dodatkowych akcesoriów. Wymienić w tym zakresie można podłokietniki, podgłówki z wycięciem na twarz i biust, półki czy pokrowce. Wszystkie te elementy w bezpośrednim zakresie podnoszą standard użytkowania. Z kolei mnogość oferowanych modeli umożliwia dobór stołu idealnego, odpowiadającego indywidualnym preferencjom, co do stylu i wyglądu, jak również metrażu pomieszczenia.