Piękny uśmiech to marzenie każdej osoby, dla której wygląd ma znaczenie. Często dzięki ładnym, równym i białym zębom można zrobić bardzo dobre wrażenie. Niezbędne są do tego oczywiście praktyczne akcesoria, jak waterpik, szczoteczka oraz dobra pasta do zębów. W jaki sposób dbać o uzębienie, aby móc się nim cieszyć długo i mieć piękny uśmiech?

 

Najważniejsza jest profilaktyka

 

WaterpikLekarze dentyści podkreślają, że najważniejsza jest dbałość i systematyczne kontrolowanie uzębienia. Najlepiej raz do roku udać się na wizytę kontrolną, a kiedy tylko pojawia się ból lub inny niedobry symptom, natychmiast reagować i nie odkładać takiej wizyty na później.

W przypadku osób, które walczą z kamieniem nazębnym, warto zdecydować się na zestaw szczoteczki elektrycznej lub sonicznej z waterpikiem, który służy do irygacji i pozwala usunąć znacznie więcej kamienia, niż sama szczoteczka w połączeniu z nicią dentystyczną.

Lekarze zalecają, aby zęby myć zawsze z rana i przed położeniem się spać oraz po każdym posiłku. Wówczas można pozbyć się zgromadzonych bakterii, ale również osadów, które pojawiają się po piciu kawy, herbaty, czy paleniu papierosów. Okazuje się, że waterpik doskonale radzi sobie z tym problemem. Osoby, które wykonują irygację nie mają problemów z brzydkim osadem i kamieniem nazębnym.

 

Akcesoria ułatwiające walkę z kamieniem nazębnym

 

Według dentystów, najważniejsze są oczywiście nawyki i systematyczność. Polecają oni, aby korzystać ze szczoteczek elektrycznych, ponieważ znacznie lepiej pozwalają one na oczyszczenie zębów z kamienia, niż te tradycyjne. Poza tym, sprawdzają się również waterpiki, nici dentystyczne, dobra pasta do zębów, płyn do płukania jamy ustnej. Mechaniczne usuwanie płytki nazębnej sprawia, że znacznie rzadziej pojawiają się poważne problemy z uzębieniem.

Absolutnie nie zaleca się stosowania past wybielających do zębów. Uszkadzają one bowiem w znaczącym stopniu szkliwo, a dają naprawdę niewielkie efekty. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest usunięcie kamienia raz na jakiś czas w gabinecie dentystycznym ultradźwiękami. Poleca się specjalistyczne pasty, które wzmacniają szkliwo.

Dobra szczoteczka, waterpik i nić dentystyczna to podstawa dbałości o higienę jamy ustnej. Najlepiej uczyć również dzieci od najmłodszych lat systematyczności i pamiętać o tym, że maluchy obserwują przede wszystkim swoich rodziców i kopiują ich zachowania. Cała rodzina powinna więc dbać o jakość swojego uzębienia i piękny uśmiech. Warto również z dzieckiem udawać się regularnie do gabinetu dentystycznego. Jeśli nie wiesz jaką szczoteczkę soniczną wybrać, koniecznie odwiedź sklep Jetpik.pl i zapoznaj się z naszą ofertą.