Ciężarki do ćwiczeń są jednym z najbardziej popularnych akcesoriów, wykorzystywanych podczas wykonywania codziennego treningu. Dzięki nim, nasz organizm nabiera siły, a nasza ogólna sprawność ulega znacznemu rozwojowi.

Trening siłowy

ciężarki do ćwiczeńTrening siłowy, to rodzaj wykonywanych ćwiczeń, podczas których wykorzystuje się dodatkowe obciążenie lub masę własnego ciała. Taki trening, to przede wszystkim praca ze sztangą, której waga musi być odpowiednio dostosowana do możliwości naszego organizmu. Ciężarki do ćwiczeń nie powinny być zbyt lekkie, (aby nie opóźniać osiągania postępów), ale również nie mogą być za ciężkie – zbytnie przeciążenie ciała może powodować przetrenowanie i brak przyrostu masy mięśniowej. Trening siłowy należy zaplanować zgodnie z założonym celem i stosować się do podstawowych reguł pozwalających na prawidłowe wykonywanie codziennej aktywności fizycznej.

Ćwicz regularnie

Tak jak w każdej dyscyplinie sportowej, regularna aktywność fizyczna gwarantuje osiągnięcie satysfakcjonujących wyników i możliwość ciągłego „przesuwania poprzeczki”. Dzięki swojemu uniwersalnemu kształtowi, ciężarki do ćwiczeń pomagają we wszechstronnym rozwoju sylwetki – ich podnoszenie na wiele różnych sposobów, rzeźbi nasze ciało i w krótkim tempie nadaje mu wymarzony look. Pamiętaj, aby wszystkie ćwiczenia wykonywać zgodnie z zasadami i nie obciążać zbytnio jednej partii. Jeśli zależy Ci na ogólnym rozwoju i nabraniu nie tylko masy mięśniowej ale również zwiększeniu siły, rozłóż treningi równomiernie na każdą część ciała.

Zalety ciężarków do ćwiczeń

Ciężarki do ćwiczeń możesz wykorzystać nie tylko podczas wysiłku na siłowni. Taki sprzęt idealnie nadaje się do zajęć z grupy fitness, podczas treningów jogi czy codziennego joggingu. Ciężarki do ćwiczeń, to także niezwykle istotny element rehabilitacji – używane są zarówno w szpitalach i centrach sportowych, ale również w domu czy w szkolnej sali gimnastycznej. Dzięki niewielkim rozmiarom i ergonomicznemu kształtowi, ciężarki do ćwiczeń można łatwo przetransportować, dlatego tak często wykorzystuje się je w treningach na świeżym powietrzu. W zależności od potrzeb, ciężarki do ćwiczeń mogą posiadać różne obciążenie, kolor oraz wzór. Każdy, kto uprawia sport, amatorsko lub zawodowo, znajdzie taki model, który spełni jego oczekiwania.

Rozpoczynając ćwiczenia ogólnorozwojowe i trening siłowy, pamiętaj o stosowaniu się do podstawowych zasad wykonywania ćwiczeń, wykorzystywania odpowiedniego sprzętu i wykonywania wcześniej ustalonego planu treningowego.