Tytoń uprawiany jest przez ludzkość od ponad trzech tysięcy lat. Jego kariera rozpoczęła się wraz z przybyciem Europejczyków do Ameryki. Pali się go na wiele sposobów: papierosy, cygara, w fajce. Ogromna moda na palenie miała miejsce w XIX wieku i przez cały wiek XX. Jeszcze do niedawna palić można było w wielu miejscach publicznych, w pubach, kawiarniach i restauracjach. Od pewnego czasu papierosy są w odwrocie - ludzie coraz rzadziej po nie sięgają, a Ci którzy do tej pory palili, postanawiają to skończyć. Istnieje wiele powodów, dla których warto rzucić palenie, ale każdy, kto kiedyś próbował wie, że nie jest to najprostsze wyzwanie. Na szczęście na rynku dostępne są środki, jak Desmoxan, które pomagają nam w tym trudnym wyzwaniu.

Wpływ na zdrowie

desmoxanChyba nie trzeba wspominać, że tytoń i papierosy mają zgubny wpływ na nasze zdrowie. Wiedzą o tym już nawet dzieci. Wystarczy zacząć od tego, że osoby regularnie palące przez dłuższy okres czasu żyją średnio aż o czternaście lat krócej niż osoby niepalące. Tyle lat przez całe życie spędzamy w szkołach aż do matury! Palacze narażeni są na liczne choroby nowotworowe, jak rak płuc, krtani, przełyku, jamy ustnej czy gardła, a to tylko nieliczne z nich. Palenie zwiększa ryzyko zachorowania na wiele innych chorób: choroby płuc, zawał, miażdżyca, impotencja, zaćma. Palić nie powinny także kobiety w ciąży, jako że dym nikotynowy negatywnie wpływa na rozwój płodu.

Jak się uwolnić?

Każdy palacz próbował choć raz rzucić - oto słowo klucz, “próbował”. Niestety, wiele z tych prób kończy się porażką. Nikotyna zawarta w papierosach jest niezwykle silnie uzależniającą substancją i uwolnienie się od niej nie jest takie proste. Palacz czuje silną potrzebę sięgnięcia po kolejnego papierosa. Inaczej czuje się rozdrażniony, ma problemy z opanowaniem emocji, jest roztargniony, szuka zamienników w postaci słodyczy, przez co wiele osób w trakcie rzucania palenia znacznie tyje. A przecież można inaczej.

Desmoxan to środek przez wielu nazywany rewolucyjnym. W przeciwieństwie do innych specyfików nie zawiera nikotyny. Desmoxan walczy z naszym nałogiem za pomocą cytyzyny, alkaloidu, którego oddziaływanie jest zbliżone do nikotynowego - łączy się z tymi samymi receptorami, pobudza nasz układ nerwowy, dzięki czemu palacz ma odczucie podobne, jak w trakcie palenia, ale jednocześnie bez zgubnych skutków. Cytyzyna stopniowo wypiera nikotynę z organizmu, zajmując jej miejsce przy receptorach. Zmniejsza się głód nikotynowy, przez co nie odczuwamy negatywnych objawów odstawienia tej zabójczej substancji. Cytyzyna zawarta w Desmoxanie po wszystkim jest szybko i łatwo wydalana z naszego organizmu razem z moczem.