Zniewalające spojrzenie oraz długie, gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci kilka sposobów na uzyskanie zjawiskowego efektu rzęs, niczym tego wykonywanego w profesjonalnym salonie urody. Przedstawimy również wady i zalety przedłużania rzęs wykonywanego w domu jak i zarówno przez zawodową kosmetyczkę.

Przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs u linergnistki

Bardzo popularnym zabiegiem, który można wykonać u prawie każdej lingernistki jest przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs. Podczas zabiegu kosmetycznego do naturalnych rzęs jest doczepiana określona liczba sztucznych kępek, w zależności od zamierzonego efektu. Tak wykonane nowe rzęsy utrzymują się na powiece około 3-4 tygodni, które później należy uzupełniać, ponieważ włoski po określonym czasie odpadają. Taka poprawka kosmetyczna jest bardzo wygodna dla zapracowanych oraz zabieganych pań, które na co dzień nie mogą poświęcić wystraczającej ilości czasu na makijaż oczu. Zabieg doczepiania kępek w salonie kosmetycznym nie należy do najtańszych, zatem przedstawimy Ci kilka pomysłów na równie zniewalający efekt oczu, który będziesz mogła wykonać u siebie w domu.

Przedłużanie rzęs w domu

To propozycja dla pań, które pragną osiągnąć zniewalający efekt długich orz gęstych rzęs na wielkie wyjścia, imprezy, czy po prostu na co dzień. Do zagęszczenia i podkreślenia linii rzęs będziemy potrzebować produktów do przedłużania rzęs takich jak kępki włosków, klej, pęseta, tusz do rzęs, oraz odżywka. Przedstawimy Wam dwa proste oraz popularne sposoby, które pozwolą uzyskać efekt idealnego spojrzenia w domowym zaciszu.

Odżywka i tusz do rzęs

To najtańsza oraz najprostsza metoda wyeksponowania rzęs, która będzie się utrzymywała się przez jeden dzień. Produkty do przedłużania rzęs, które sprawdzą się podczas makijażu to odżywka wzmacniająca rzęsy oraz czarny tusz. Najważniejszą rzeczą podczas dokonywania zakupu tuszu do rzęs jest wybór właściwej szczoteczki. Ta z gęsto rozsadzonymi grzebykami, która jest elastyczna podczas użytkowania to najlepszy model tuszu dla spektakularnego spojrzenia. Przed aplikacją czarnego tuszu stosujemy odżywkę, która zapewni ochronę i dodatkowo będzie wzmacniać strukturę włosków podczas naniesienia jej na linię rzęs. Po kuracji odżywką nakładamy kilka warstw tuszu, jedna na drugą. Należy jednak pamiętać, aby w trakcie aplikacji warstwa po warstwie odczekać parę minut, aby tusz mógł zastygnąć na włoskach.