Pośród nas coraz więcej jest osób uczulonych na szereg różnych czynników. Często są to środki chemiczne, które towarzyszą nam na co dzień, alergeny obecne w pokarmach czy też pyłki. Zdarzają się również alergie krzyżowe i warto pamiętać, że uczulenie może pojawić się zupełnie z zaskoczenia z powodu ekspozycji na szereg różnych czynników. Wiele uczuleń i podrażnień spowodowanych jest również stosowaniem nieodpowiednich preparatów do prania. Widać to szczególnie wtedy, gdy w domu są niemowlęta i dzieci, a ich skóra bywa bardzo podatna na działanie szkodliwych substancji. Warto wybierać więc dedykowane proszki do prania dla alergików, które pozwalają ograniczać ilość chemicznych dodatków.

Substancje alergizujące w proszkach

RoztoczaWszyscy oczekujemy, że środki do prania będą dokładnie czyści tkaniny, zapewnią idealne kolory oraz nie zniszczą ubrań. Choć formuły są coraz bardziej zaawansowane, to warto mieć świadomość, że duża ilość chemii może niekorzystnie działać na naszą skórę. Przede wszystkim skład produktu będzie wpływał na konkretne alergie, ponieważ odzież po praniu ma bezpośredni kontakt z ciałem. Reakcje na drażniące produkty mogą być bardzo zróżnicowane – na przykład zaczerwienienie skóry, świąd, przesuszenie naskórka. Warto pamiętać, że nawet niegroźne objawy mogą z czasem się nasilać. I dlatego niezmiernie ważna jest zmiana środka piorącego na przykład na proszki do prania dla alergików.

Opcje dla wrażliwej skóry

Stosowanie na co dzień proszków do prania dla alergików pomaga w wielu przypadkach ograniczyć reakcje uczuleniowe lub je całkowicie wyeliminować. Przede wszystkim w składzie mają łagodniejsze składniki oraz nie zawierają substancji zapachowych. To produkty dedykowane dzieciom oraz dorosłym i warto na opakowaniu poszukać odpowiednich atestów czy rekomendacji. Trzeba również pamiętać, że producenci stosują różne kompozycje i natrafienie na te właściwą może być czasem dość długą drogą. Proszki do prania dla alergików są produktami dedykowanymi osobom o wrażliwej skórze, uczulonym na różnego rodzaju substancje. Poza tym zdecydowanie lepiej wypłukują się z tkanin i oczywiście przechodzą również szereg testów. Wiele osób decyduje się również na robienie samodzielnie proszków z produktów naturalnych, a tym samym znacząco ograniczają ilość chemii w gospodarstwie domowym.